tr:Karakterler (Portal)

From EvaWiki
Jump to: navigation, search
Görsel İsim Yaş Seiyū Açıklama
Shinji Ikari Shinji Ikari

碇 シンジ

14 Megumi Ogata Evangelion'un ana kahramanı ve Evangelion Ünite-01'in ana pilotu. Havarileri yenmek ve dünyayı kurtarmak, kendi içindeki şeytanların üstesinden gelmek için mücadele ederken Shinji'nin endişelerinin en küçüğüdür.
Misato Katsuragi Misato Katsuragi

葛城 ミサト

29 Kotono Mitsuishi Nerv'in Taktik Operasyonlar Şefi ve Shinji'ye kendi kendini atadığı koruyucusu. Misato, Havarileri yenmek, İkinci Patlama ve Tokyo-3'ün ardındaki sırları keşfetmek için çalışırken profesyonel göreviyle özel kaygılarını tartıyor.
Rei Ayanami Rei Ayanami

綾波レイ

14 Megumi Hayashibara Evangelion Ünite-00'ın pilotu ve İlk Çocuk. Rei'nin sessizliği, konuşması ve ruhani görünümü, onun daha büyük doğasını ve amacını yalanlıyor. Shinji, Ünite-01 ve Kumandan Ikari ile bağlantıları göründüğünden daha derin ve karanlıktır.
Asuka Langley Soryu Asuka Langley Soryu

惣流・アスカ・ラングレー

14 Yuko Miyamura Evangelion Ünite-02'nin pilotu ve İkinci Çocuk. Nerv'in yüksek eğitimli pilot ası, Shinji tarafından sahnede geçilmekten hiç hoşnut değil ama yine de kendisine rağmen ona çekiliyor. Bağımsız ve sıcakkanlı kişiliği bazı eski ve acı veren yaraları maskeliyor. Rebuild'deki meslektaşı Asuka Shikinami Langley, aşağıda ayrı bir karakter olarak ele alınmaktadır.
Asuka Shikinami Langley Asuka Shikinami Langley

式波・アスカ・ラングレー

14(?), Eva 3.0'da 28 (kronolojik olarak?) Yuko Miyamura Eva 2.0'da İkinci Kız, "Avrupa Hava Kuvvetleri Kaptanı" ve Evangelion Ünite-02'nin Pilotu. Orijinal dizinin Asuka Langley Soryu'dan uyarlanmış olsa da, Japonca soyadı farklıdır ve karakterizasyonu Yeni Sinema Sürümü filmleri boyunca oldukça önemli şekillerde farklılık gösterir.
Ritsuko Akagi Ritsuko Akagi

赤木 リツコ

30 Yuriko Yamaguchi E Projesi Başkanı ve Nerv'in baş bilimcisi Dr. Akagi, Evangelionların muazzam gücünü dizginlemek için dünyanın en ileri teknolojisini kullanıyor; zar zor da olsa. Ritsuko, Misato'nun en eski ve en yakın arkadaşıdır, ancak Komutan'ın sırlarına daha derinden ve daha fazlasına sahiptir.
Gendo Ikari Gendo Ikari

碇 ゲンドウ

48 Fumihiko Tachiki Nerv ve Shinji'nin yabancılaşmış babası Komutanı. BM tarafından Gendo Ikari'ye, havarileri ne pahasına olursa olsun yenmesi için ekstra yasal yetki verildi; ve akıllarında kendi karanlık hedefleri olan daha güçlü kişiler ise hepsini yönetmekte. Ancak Yui ile yeniden bir araya gelmek onun kişisel hedefidir ve başarmak için hiçbir şeyden vazgeçmeyecektir.
Ryoji Kaji Ryoji Kaji

加持 リョウジ

30 Koichi Yamadera Tokyo-3'ün en gösterişli üçlü ajanı ve Misato'nun eski sevgilisi. Kaji, Nerv, Seele ve Japon İstihbarat Bakanlığı'nı birbirlerine karşı oynayarak tehlikeli bir yalan oyunu yürütür; ve tüm bunları asıl gerçeği öğrenmek için gerçekleştirir.
Kozo Fuyutsuki Kozo Fuyutsuki

冬月 コウゾウ

60 Motomu Kiyokawa Nerv Komutan Yardımcısı ve Gendo'nun sağ kolu. Fuyutsuki eskiden metafizik biyoloji profesörüydü ve BM'nin İkinci Patlama soruşturmasının bir parçasıydı. Bir zamanlar dünyaya gerçeği açıklamaya çalışsa da, şimdi ikisi eski öğrencisi Yui'nin idealleri için çalışırken Gendo ile birlikte çalışıyor.
Toji Suzuhara Toji Suzuhara

鈴原 トウジ

14 Tomokazu Seki 2-A sınıfının bir öğrencisi ve Shinji'nin yakın arkadaşı, zorlu bir başlangıçtan sonra. Ancak Toji'nin sert görünümünün altında, altından bir kalp yatıyor.
Kensuke Aida Kensuke Aida

相田ケンスケ

14 Tetsuya Iwanaga 2-A sınıfından rakipsiz Otaku ve Shinji'nin arkadaşı. Kensuke, Evangelion delisidir ve her zaman gerçekten olması gerekenden daha fazlasını biliyor gibi görünmektedir.
Hikari Horaki Hikari Horaki

洞木 ヒカリ

13 Junko Iwao 2-A'nın Sınıf Temsilcisi ve Asuka'ya çok güvenen biri. Sert olabilse de Hikari, öğrencilerinin duygularına karşı çok düşüncelidir.
Maya Ibuki Maya Ibuki

伊吹マヤ

24 Miki Nagasawa Teğmen rütbesiyle Ritsuko'nun baş yardımcısı. Maya işini ustaca yapıyor, ancak Nerv'in daha karanlık çalışmaları hakkında derin düşünceleri var.
Makoto Hyuga Makoto Hyuga

日向マコト

Hiro Yuki Teğmen rütbesiyle Misato'nun baş yardımcısı. Hyuga, özellikle doğru kişi istiyorsa, işi halletmek için ne gerekiyorsa yapacaktır.
Shigeru Aoba Shigeru Aoba

青葉シゲル

Takehito Koyasu Nerv Teğmen ve Köprü Personeli Üçlemesinin son üyesi. Aoba, gitar çalmadığı zamanlarda dünyanın en gelişmiş askeri organizasyonunun operasyonlarını yönetmekten sorumludur.
Kaworu Nagisa Kaworu Nagisa

渚カヲル

15 Akira Ishida Beşinci Çocuk... ve Son Havari. Kaworu, Seele tarafından Komutan Ikari'nin planlarını bozmak için Tokyo-3'e gönderilir, ancak yol boyunca Shinji'ye geçici bir ilgiden fazlasını gösterir. Özgür İrade Havarisi, deyiminin nihai ifadesini yapmayı seçer.
Yui Ikari Yui Ikari

碇ユイ

27[1] Megumi Hayashibara Shinji'nin annesi ve Komutan Ikari'nin kayıp karısı. Yui'nin bedeni bu dünyada kayboldu ama o Eva-01'in merkezinde ve onu tanıyanların kalplerinde yaşıyor.
Kyoko Zeppelin Soryu Kyoko Zeppelin Soryu

惣流・キョウコ・ツェッペリン

31[1] Maria Kawamura Asuka Langley Soryu'nun annesi. Animede görünüşleri sınırlı olsa da, Eva-02 ve kızının kişiliği üzerinde derin bir etkisi var.
Keel Lorenz Keel Lorenz

キール・ローレンツ

Mugihito İnsanlığı Tamamlama Komitesi'nin ve arkasındaki gizli örgüt Seele'nin başkanı. Başkan Keel, Seele'nin nihai ve yıkıcı hedeflerini gerçekleştirme konusunda Gendo Ikari'yi görevlendirdi; ama ona güvenmenin yersiz olduğunu anlar.
Naoko Akagi Naoko Akagi

赤木 ナオコ

Mika Doi Ritsuko'nun annesi ve Gehirn'in eski baş bilim adamı; şimdi merhum. Naoko, Magi süper bilgisayar sisteminin oluşturulmasından ve Proje E'nin ilk aşamalarından sorumluydu.


Pen Pen Pen Pen

ペンペン

Megumi Hayashibara Bir "kaplıca" pengueni ve Misato'nun evcil hayvanı/oda arkadaşı. Bazıları Pen Pen'in göründüğünden daha fazlası olduğunu öne sürse de, zamanının çoğunu buzdolabında televizyon izleyerek ve Misato'nun birasını içerek geçiriyor.
Mari Makinami Illustrious Mari Makinami Illustrious

真希波・マリ・イラストリアス

Maaya Sakamoto Evangelion 2.0'da tanıtılan Evangelion Ünite-05'in esrarengiz pilotu.
  1. 1.0 1.1 "Ölüm" zamanında
Karakterler
Ana Karakterler: Shinji Ikari | Rei Ayanami | Asuka Langley Soryu
Nerv Personeli: Misato Katsuragi | Gendo Ikari | Ritsuko Akagi | Kozo Fuyutsuki | Ryoji Kaji | Maya Ibuki | Makoto Hyuga | Shigeru Aoba
Sınıf Arkadaşları: Toji Suzuhara | Kensuke Aida | Hikari Horaki
Diğer Karakterler: Kaworu Nagisa | Yui Ikari | Naoko Akagi | Kyoko Zeppelin Soryu | Dr. Katsuragi | Keel Lorenz | Pen Pen
Rebuild of Evangelion: Asuka Shikinami Langley | Mari Makinami Illustrious | Sakura Suzuhara | Ryoji Kaji (Çocuk)
Çeşitli: İkincil Karakterler | İkincil Karakterler (Rebuild) | Ekstrakanonik Karakterler
Teori ve Analiz: Karakter İsimlerinin Kökenleri (Savaş Gemileri) | Tasarımlar | İlişkiler | Profiller
Kaynaklar: 2015: Ryohji Kaji'nin Son Yılı