tr:Evangelion Karakter Tasarımları

From EvaWiki
Jump to: navigation, search

Fiziksel boylarından kıyafetlerine kadar her bir karakterin tasarım özelliklerini listeleyen tam bir sayfa olması gerekiyordu. Bu, sayfanın ilk taslak versiyonudur ve karakterler ve özellikleri, kıyafetleri ve benzeri ile ilgili ayrıntılar, karakter sayfalarından daha fazla gereksiz ayrıntılarla buraya dökülecektir.

Shinji Ikari

Shinji'nin karakter tasarımı, her iki ebeveyninin de Japon standartlarına göre kesinlikle uzun olduğu, Yui'nin beş buçuk fit (176 cm) ve Gendo'nun altı fit (192 cm) olduğu düşünüldüğünde, yaşı için olağandışı bir şekilde 4'9" (151 cm) boyunda olduğunu gösteriyor. On dört yaşında, ergenlik dönemindeki büyüme atağına ne zaman ulaştığına bağlı olarak gerçekçi olarak 5'4" (164.5 cm) ile 5'8" (176.784 cm) arasında olmalıydı. Eva pilotları ve yaşlarındaki diğer çocuklar, kural olarak, yaşlarına göre alışılmadık derecede küçüktür ve seçim, çok daha uzun yetişkinlerle yan yana getirildiğinde çocuksu doğalarını ve savunmasızlıklarını tasvir etmek için sanatsal bir seçim olabilir.

Rebuild yüksekliği birkaç santimetre daha uzun ve Rebuild vücut oranları NGE tasvirinden daha az ince ve daha gerçekçidir.

Genellikle beyaz gömlek, siyah pantolon ve mavi fanilalı mavi spor ayakkabıdan oluşan okul üniforması içinde görülür ve bu, evden kaçarken bile seri boyunca büyük ölçüde onun "varsayılanı" gibi görünmektedir. Uyluk boyu tozluk ve açık mavi üst kısmı olan bir tek parça streç giysiden oluşan kötü şöhretli "dans kostümü" gibi başka giysiler de giyiyor (Bakınız: 9. bölüm) Ayrıca evde farklı tişörtler giydiği de görülüyor.

Asuka Langley Soryu

Asuka 4'10" (153 cm) boyunda, Eva pilotlarının en uzunu olmasına rağmen, ergenlik çağındaki on üç yaşındaki biri için hâlâ oldukça kısa. Bu, diğer çocuklarla paylaştığı bir özellik. Asuka'nın saçı parlak kırmızımsı-turuncudur, ancak aydınlatma koşulları ve bazı durumlarda renklendirme hataları saçın kahverengi görünmesine neden olur.

Asuka, 15. bölümde bir kör randevuya çıktığında, genç Ritsuko Akagi'nin giydiği kıyafete oldukça benzeyen bir bluz, uyumlu etek ve ceket ve bir fiyonktan oluşan resmi bir elbise içinde görülüyor.

Rei Ayanami

Rei, 4'8" (149 cm), Eva pilotlarının en kısasıdır. Kısaltılmış boyu muhtemelen yapay büyümesine bağlı olsa da, beş buçuk fit yükseklikte duran "annesi" Yui Ikari'ye kıyasla hâlâ anormal görünüyor.

Rei okul üniforması, okul mayosu, tulum ve hastane önlüğü ile tüm Evangelion karakterleri arasında ona en az kıyafet seçeneği sunulan kişidir. 26. bölümdeki Alternatif Evren sekansında belirgin bir şekilde farklı bir şey giydiği tek zamandır, bir kazak ile okul kıyafeti giymektedir.

Rei'nin açık mavi saçları ve kırmızı gözleri, onu diğer karakterlerden daha fazla öne çıkarmak için alınmış bir tasarım kararıydı ve diğer karakterlerin çoğuna verilen daha gerçekçi saç ve göz renkleriyle tezat oluşturuyordu. Bu onun tamamen insan olmayan doğasıyla açıklanabilse de, serideki diğer karakterlerin hiçbiri bu konuda yorum yapmıyor, bu da Evangelion evrenindeki "doğal" saç renklerinin gerçek hayattakilerle aynı olması gerekmediğini gösteriyor.

Misato Katsuragi

Misato bir yetişkin olarak 5'4" (166 cm) boyunda ve normal bir boyda. Misato, Rebuild'de daha uzun, 173 santimetre veya 5'8" duruyor.

Doğal saç renkleri ile tasvir edilen karakterlerin çoğu kahverengi saçlarla tasvir edilirken, Misato'nun saçları morun koyu bir tonudur. Alışılmadık derecede kısa olan çocukların durumunda olduğu gibi, onu kahverengi yerine açıkça mor olan saçlarla tasvir etmek, onu öne çıkarmak için sanatsal bir karar olabilirdi veya Evangelion evreninde (animasyonun doğası gereği kesinlikle kabul edilebilir olan) gerçek hayatta olduğundan daha geniş bir "doğal" saç rengi yelpazesi olduğunun bir göstergesi olabilir.

Gendo Ikari

Gendo Ikari en genç yaşında siyah bir balıkçı yaka, yeşil bir ceket ve mavi pantolon (veya kot pantolon) giyiyor. BM yetkilisinin üstünü örtme sırasında arka planda gösteren fotoğrafta ise koyu renk bir takım elbise ve kravatla görülüyor. Gendo, Toji'ye benzer bir ten rengi ve çok koyu kahverengi saçları olan en koyu iki ana karakterden biridir.

Daha sonra, bir laboratuvar önlüğü (Gehirn dönemi), bir BM müfettiş üniforması (Fuyutsuki ile İkinci Patlama sonrası Artrik'te) veya daha sonra İngiliz TV dizisi UFO'daki Komutan Straker'dan alınmış bir karakter tasarım öğesi olan fermuarsız üniforma ceketi ile eşleştirilen kırmızı bir balıkçı yaka ve siyah pantolonla görülür. Chronicle çizimleri, Gendo'nun çok ince belli olduğunu ve Nerv'deyken üniforma ceketinin altında jartiyer giydiğini ortaya koyuyor. Gendo önceleri büyük, kalın çerçeveli gözlükler takar, daha sonra Eva-00 aktivasyon testi kazasından sonra bunları dikdörtgen yerine oval renkli renkli camlarla değiştirir. Beyaz eldivenleri, ellerindeki yaraları ve daha sonra Adam embriyosunu da gizlemek için alınır.

Ritsuko Akagi

Ritsuko Akagi yaklaşık 5'4" ve Misato gibidir, Rebuild'de 173 santimetre veya 5'8" duruyor yani 10 santimetre daha kazanıyor.

Ritsuko'nun saçı doğal olarak kahverenginin bir tonudur, ancak görünüşte kendini annesiyle olan benzerliğinden ayırmak için sarıya boyar.

Ritusko genellikle beyaz laboratuvar önlüğü ve altında mavi fermuarlı gömleğiyle görülse de ve 11. bölümde görüldüğü gibi dışarı çıkarken bile mavi fermuarlı gömleği giyiyor olsa da, 21. bölümde görüldüğünde çok geniş bir kıyafet seçeneğine sahiptir.

Maya Ibuki

Maya Ibuki görünüşte Shinji'ye oldukça benzer, onun daha olgun bir kadın versiyonuna benziyor.

Maya Ibuki genellikle Nerv operatörünün üniformasıyla görülür, ancak 11. bölümde sarı bir tişört, yeşil şort ve spor ayakkabı giydiği görülür.

Hikari Horaki

Hikari Horaki normalde saçları ikiz atkuyruğu şeklinde görülür ve ten rengi ana kadın karakterler arasında en koyu olanıdır. Sık sık okul üniforması içinde görülür, ancak 6. ve 23. bölümlerde sarı bir tişört ve şort giydiği görülür.

Toji Suzuhara

Toji Suzuhara 4'10" (156 cm) boyunda ve onu Asuka'nın boyunda yapıyor. Gendo ile birlikte Evangelion kadrosundaki en koyu saça sahip karakterlerden biri. Toji, 9. bölümde okul üniforması içinde görülür, ancak bu kuralın bir istisnasıdır: aksi takdirde neredeyse her zaman siyah eşofmanıyla görülür.

Kensuke Aida

Kensuke okul üniforması içinde ve bir keresinde 4. bölümde kamuflaj desenli yeşil ve kahverengi eşofmanlarıyla ve daha koyu yeşil bir fanilasıyla bir asker gibi giyinmiş olarak görülüyor. İnek doğası, bazen yukarı doğru ittiği görülen yuvarlak gözlükleriyle vurgulanıyor.

Kaworu Nagisa

Kaworu, Shinji'nin okulundakiyle aynı okul üniformasını giyiyor ancak Shinji'nin mavisi yerine turuncu bir fanila giyiyor. Shinji ile aynı odada kalırken uyumak için şort ve yakalı düğmeli bir tişört giydiği görülüyor.

Kaworu'nun soluk teni, grimsi beyaz saçları ve kırmızı gözleri, görünüşü ile meslektaşı Rei'ninki arasında paralellikler çizmeyi amaçlıyor.

Makoto Hyuga

Shigeru Aoba