tr:2-A Sınıfı

From EvaWiki
Jump to: navigation, search
2-A sınıfı ders başında

Tokyo-3 Birinci Belediye Ortaokulu, 2-A Sınıfı, Evangelion pilotları Shinji Ikari, Asuka Langley Soryu ve Rei Ayanami'nin ait olduğu 8. sınıfın adıdır. Sınıf arkadaşları arasında Hikari Horaki (belirlenmiş sınıf temsilcisi), Toji Suzuhara ve Kensuke Aida vardır. Müfredatlarının bir parçası olarak, öğrencilere çalışmalarına yardımcı olması için hepsi ağa bağlı (öğrencilerin sınıfta birbirlerine mesaj göndermelerine olanak tanıyan) kırmızı dizüstü bilgisayarlar da verilir.

Ancak, 3. bölümde Toji, sınıf listesinin (ve buna bağlı olarak okul nüfusunun) azaldığını ve Kensuke ayrıca Havari saldırısının (özellikle Sachiel'e karşı yapılan savaşın) korkmuş bazı insanları Tokyo-3'ten taşınmaya veya başka okullara transfer olmaya zorladığını belirtir.

17. bölümde Ritsuko, okulun Marduk Enstitüsü tarafından gizlice Kod 707 olarak belirlendiğini, 2-A Sınıfı'ndaki tüm öğrencilerin potansiyel 4. seviye pilot adayları olduğunu ve 19. bölümde bu bilgilerin Shinji'ye iletildiğini ortaya koyuyor.

Boş bir sınıf, sıkılmış bir sınıftan daha iyi görünüyor

Sınıf, Nebukawa'dan gelmiş son derece yaşlı bir öğretmen tarafından verilmektedir. Zaman zaman tahtada belirli dersler görünse de, derslerin çoğunluğu, İkinci Patlama'yı çevreleyen trajediler ve mücadeleler ve çocukların yeni bir dünya inşa etme görevi üzerine uzun, sıkıcı hikayelerden oluşuyor gibi görünüyor. Öğrencilerin hepsi dizüstü bilgisayarlarla donatılmış olsa da, sınıfta, atanan sınıf üyeleri tarafından devamsız öğrencilere periyodik olarak verilmesi gereken bir dizi günlük çıktı vardır. Öğrencilerin kendi sınıfını da temizlemesi gerekmektedir.

Daha sonra sınıftaki her öğrencinin potansiyel bir Evangelion pilot adayı olduğu ortaya çıkar. Birkaç dolaylı kanıt, sınıftaki tüm öğrencilerin annesiz olduğuna işaret ediyor; Nerv muhtemelen şüpheli yöntemlerle annelerinin ruhlarını bekleyen Evangelion çekirdeklerinin içine emmişti.

2-A Sınıfı, 10. bölümde Okinawa'ya bir geziye çıkıyor, ancak Eva pilotlarının havari saldırısı durumunda beklemede kalmaları gerekiyor. Zeruel'in saldırısı ve Shinji'nin Eva-01'de kalması olaylarının ardından, pilotlar okul üniformalarını giymeye devam etseler de artık okula gitmezler. Kaworu sınıf üniforması giyiyor gibi görünüyor, ancak aslında okula hiç gitmiyor. 26. bölümde Tamamlanma sırasında görülen alternatif gerçeklikte, 2-A Sınıfı'nın öğretmeni Misato'dur.

Ayrıca Bakınız

2-A Sınıfı'nın göründüğü sahnelerden bir seçki
03 C080.jpg 03 C096b.jpg 03 C079.jpg 07 C058.jpg 15 C035.jpg
17 C009.jpg 17 C188b.jpg 17 C190a.jpg 18 C033b.jpg 26 AU Misato Sensei.jpg


Notlar

  • 2-A Sınıfı ile birlikte Nebukawa no Sensei şu anda evageeks sitesi için hem haberler hem de forumlar ve haber sayfalarında ve ayrıca bu wiki için görsel motif olarak kullanılmaktadır.
  • Shamshel'in saldırısı sırasında yapılan tahliye duyurusundan, okulun tamamının ilkokul ve ortaokul sınıflarından oluştuğu görülüyor.
  • Japon okul sisteminde ilkokul 1. sınıftan 6. sınıfa, ortaokul 7. sınıftan 9. sınıfa ve lise 10. sınıftan 12. sınıfa kadar devam eder. Orta ve lise notları "yıl" olarak belirlenir. yani, 7/10 Sınıfı = 1. Yıl, 8/11 Sınıfı = 2. Yıl, 9/12 Sınıfı = 3. Yıl.
  • Yıl/bölüm atamaları için, sınıftaki ilk sayı, belirli eğitim düzeyi (bu durumda ortaokul) için nottur ve harf, o sınıfın belirli bölüm sınıflarından hangisi olduğunu gösterir. Bu atama aynı zamanda sınıf için de geçerlidir, çünkü öğrenciler okul günü boyunca aynı odada kalırken, belirli bir konu için öğretmenler sınıf değiştirir.
  • Bu, 9. bölümde bir öğrenci Asuka'nın 8. sınıfta olduğunu söylediğinde ve 17. bölümde yaşlı öğretmen sınıfa, Bay Koike'nin yok olduğunu ve bu nedenle modern Japonca sınıfının kendi kendine çalışacağını söylediğinde doğrulanır.