tr:Seri Üretim Evangelionlar (Rebuild)

From EvaWiki
Jump to navigation Jump to search
Seri Üretim Evangelionlar (geçici)
'
Model Tipi Bilinmiyor
Pilot(lar) Bilinmiyor
Ruh(lar) Bilinmiyor
İlk Fırlatma Evangelion: Final


Seri Üretim Evangelionlar (İngilizce konuşan hayran kitlesi tarafından geçici olarak adlandırıldığı üzere), Evangelion: Final'in önizlemesinde görülen özdeş, seri üretilmiş Evangelion ordusudur. Görünüşleri, Evangelion 3.0: You Can (Not) Redo'da Nerv HQ'da depolanan büyük miktarda özdeş Eva zırhı ve silahlarından oluşturulmuştur.

Profil

Fiziksel olarak, Seri Üretim Evangelionlar, kırmızı vizörlü ve boynuzlu miğferli Evangelion Mark.06'nın tam kopyaları gibi görünüyor. Tek fark, Mark.06 sarı süslemeli mavi iken, Seri Üretim Evangelionların grimsi yeşil süslemeli koyu yeşil olmasıdır. Bazılarının omuz direkleri olmamasına rağmen, tüm Seri Üretim Evangelionları aynıdır.

3.0 boyunca, bu Evalar için gereken zırh ve silahlar, Nerv Karargahı boyunca konveyör bantlarında veya odalarda görülebilir; Evaların biyolojik bedenlerinin bu zamanda üretilip üretilmedikleri bilinmemektedir, çünkü gösterilmemiştir. Bu nedenle, bunların yapımında kullanılan yöntemler ve neden bu kadar çok sayıda üretilip konuşlandırılabildiklerinin nedenleri gizemle örtülmüştür.

Bazı Seri Üretim Evangelionları normal Evalar gibi hareket etme ve saldırma yeteneğine sahip gibi gözükse de, diğerleri durağan görünüyor ve toplu olarak birkaç devasa AT Alanı ürettiği görülüyor. Seri Üretim Evangelionların tam yetenekleri bilinmiyor ve End of Evangelion'daki benzerlerinden farklı olarak garip bir şekilde pasif davranış gösteriyorlar. Ayrıca Kukla Kapsülle mi, yaşayan pilotlara mı yoksa Mark.06 gibi "özerk" mi oldukları bilinmiyor.

Özellikleri

Seri Üretim Evaların tam yetenekleri bilinmiyor, ancak çok daha büyük ve muhtemelen daha güçlü AT Alanları oluşturmak için, birbirlerine yakın olduklarında AT Alanlarını birleştirebildikleri görülüyor. Bunu yaparken kendilerini sekizgen bir düzende sıralarlar. Bu Eva'lar ayrıca, bir güç kablosu gibi herhangi bir harici harekete geçirici güç kaynağından yoksun görünüyorlar, bu da onların Mark.06, Mark.09 ve Eva-13 gibi bir dahili güç kaynağına sahip olduklarını ima ediyor.

Operasyonel Geçmişi

Finalin ön izlemesinde, Eva 08+02, düşen Karanlık Ay'ın yakınında, Tokyo-3'ün kalıntıları üzerinde bir Seri Üretim Evangelionları ordusuyla savaşırken görülüyor. Eva 08+02, Magorox Kılıcı ile birkaç Seri Üretim Evangelionu kesmeyi ve bazılarını göğüs göğüse dövüşte yenmeyi başarır. Seri Üretim Evalar, Eva 08+02'yi meşgul etmeye çalışıyor gibi görünüyor, ancak bilinmeyen nedenlerle koordinasyon içinde veya çok fazla güç kullanarak saldırmıyorlar. SÜ Evalar, orijinal seride kullanılanlara benzer büyük saldırı tüfekleriyle donatılmıştır, ancak bu tüfekler, onlara ham süngü olarak bağlı ilerici bıçaklara sahip gibi görünmektedir. SÜ Evaların bu ateşli silahları kullandıkları gösterilmemiştir, bu da Eva 08+02'nin onları yenmesini kolaylaştırır. Çok daha büyük bir SÜ Eva grubu düşen Karanlık Ay'ı çevrelerken, eşi görülmemiş büyüklükte birkaç devasa AT Alanını yansıtıyorlar.


Evangelionlar
Evangelionlar (Genel)
Başarısız Evangelion Prototipleri | Simülasyon Gövdeler
Eva-00 | Eva-01 | Eva-02 | Eva-03 | Eva-04 | Seri Üretim Evangelionlar (05~13 arası Evangelionlar)
Rebuild of Evangelion: Mark.04 | Eva-05 | Mark.06 | Eva-08 | Mark.09 | Eva-13
Eva 8+2 | Seri Üretim Evangelionlar | Sonsuzluğun Başarısızlıkları
Diğer: Ekstrakanonik Evalar