tr:Başarısız Evangelion Prototipleri

From EvaWiki
Jump to: navigation, search
FGC 01 C020.jpg

Bir resim bin kelimeye bedeldir derler...
Bu makale, içinde tartışılan bazı öğeleri göstermek ve çorak, sıkıcı bir metin arazisi olmasını önlemek için (daha fazla) görsele ihtiyaç duyuyor.
Lütfen bu konuyu tartışın, veya sayfayı düzenlemeye başlayın..


EoE'de görülen başarısız Eva kafatasları ve omurgaları (resmi daha iyi bir şekilde görüntülemek için tıklayın)

Başarısız Evangelion Prototipleri, Gehirn'in işlevsel bir Evangelion Ünitesi yaratmaya yönelik başarısız erken girişimlerinin sonucudur. Birkaç prototip Eva yapıldı, hepsi başarısız olarak kabul edildi. Birkaç düzine prototip, nihayet işlevsel bir Eva inşa etmeden önce inşa edilmiş gibi görünüyor (bir sahnede onlardan en az 50 tane görülüyor). Kozo Fuyutsuki'nin 21. bölümde flashbacklerde anlattığı gibi, ilk Evangelion Prototipinin beş gözü vardı. Sonuç olarak, ilk başarılı Evangelion Prototipi Evangelion Ünite-00 olacaktır.

Başarısız olan prototip birimleri, serinin başlamasından on yıl önce, 2005 yılına kadar hurdaya çıkarılıyordu. Başarısız Evangelion Prototiplerinin kalıntıları daha sonra Terminal Dogma'da bulunan ve Ritsuko Akagi'ye göre cesetler için bir çöplükten başka bir şey olmayan "Eva Mezarlığı"nda saklandı. 2015 yılına gelindiğinde, başarısız olan Eva'ların organik parçalarının çoğu çürüyerek, geriye bir omurgaya bağlı zırhlı bir kafadan biraz fazlasını bırakarak, çoğu zaman eksik bir dizi hatalı biçimlendirilmiş uzuv kemiklerinin eşlik ettiği, orijinal, belki de korkunç şekilde deforme olmuş görünümlerini gösterdiler. Başarısız olan tüm Eva'ların kasklarında, tasarım olarak Eva-00'ün orijinal turuncu zırhına benzer turuncu renkli zırhlar var. Başlarında büyük kırmızı harflerle "Reddedildi" kelimesi yazılıdır.

23. bölümün Yönetmenin Kesiti versiyonu, oldukça farklı bir Eva Mezarlığı'nı tasvir etti. Orijinal versiyonda, başarısız Evaların iskeletleri, tek bir devasa yer altı odasında büyük bir boş zemine yerleştirilmişti, uzuvlarından geriye kalanlar başları ve omurgalarıyla dikkatlice eşleştiriliyordu ve insansı şekilli tebeşirle çevrelenmişti. Yönetmenin Kesiti'nde, düzinelerce Eva cesedi, Sephiroth Ağacı şeklinde bir çukura gelişigüzel atılmıştı.

The End of Evangelion sırasında, bir düzineden fazla başarısız Eva görülür, başları tarafından dikey olarak asılmış vaziyettedirler. Burada görülen başarısız Evalar, yüz yapılarında önemli farklılıklar gösteriyor, hatta bazıları insan kafatasına benziyor (Eva ve insanlar arasındaki bağlantıyı gösteriyor). Bazılarının omurgalarında, omurları tanımlayan etiketler de bulunur. Misato, havarilerin ve Evaların gerçek doğasını arabasında Shinji'ye açıklarken, bu başarısız Eva'ların yanından geçer.

During The End of Evangelion, over a dozen failed Evas are seen, suspended vertically by their heads. The failed Evas seen here display considerable variation in their face structure, some even looking like a human skull (showing the link between Evas and humans). Some also have labels on their spines identifying the vertebrae. Misato drives past these failed Evas in her car as she explains the true nature of the Angels and the Evas to Shinji.

Başarısız Prototipler
21. bölümdeki flashback sekansından.
23. bölümdeki "mezarlık"
23. bölüm "mezarlığın" devamı.
23. bölüm, "mezarlık", Yönetmenin Kesiti versiyonundan.
Evangelionlar
Evangelionlar (Genel)
Başarısız Evangelion Prototipleri | Simülasyon Gövdeler
Eva-00 | Eva-01 | Eva-02 | Eva-03 | Eva-04 | Seri Üretim Evangelionlar (05~13 arası Evangelionlar)
Rebuild of Evangelion: Mark.04 | Eva-05 | Mark.06 | Eva-08 | Mark.09 | Eva-13
Eva 8+2 | Seri Üretim Evangelionlar | Sonsuzluğun Başarısızlıkları
Diğer: Ekstrakanonik Evalar