tr:Nerv Güvenlik İstihbarat Departmanı

From EvaWiki
Jump to: navigation, search

Nerv Güvenlik İstihbarat Departmanı, Nerv'ün istihbarat toplama ve karşı istihbarat faaliyetleri dışında, Evangelion pilotlarını takip eden ve güvenlik ihlallerini araştıran özel ajanları içeren alt bölümüdür. 4. bölümde Shinji Ikari, Misato'dan yaklaşık iki gün kaçtıktan sonra onu geri alabildiler. Ayrıca 21. bölümde Ryoji Kaji'nin Kozo Fuyutsuki'yi kaçırması olayınsa Misato Katsuragi ile yüzleştiler ve 24. bölümde Hikari Horaki'den kaçtıktan sonra Asuka Langley Soryu'yu bariz bir ölüm bekleyişinden kurtardılar.

Bağlılıklarının tamamen Nerv'e ait olmadığı ima edilir, çünkü gerektiğinde inanılmaz güvenlik kesintileri yapabilirler; Fuyutsuki'nin kaçırılmasına izin vermek ve bir hafta boyunca Asuka'nın izini kaybetmek ve Kaworu'nun yedek pilot olarak geldiği gün Asuka'yı bulmak gibi. Ancak, Kaji'nin öldürülmesi (ve muhtemelen 11. bölümdeki elektrik kesintisi ve End of Evangelion'daki JSSDF istilası) gibi olaylara katılımlarının tam kapsamı tamamen spekülatiftir.

Notlar

Güvenlik İstihbarat Departmanı, bazı hayranlar tarafından "Bölüm İki" veya "İkinci Bölüm" olarak da bilinir; bu departmanda çalışan ajanlar, aynı siyah üç parçalı takım elbiselerinden dolayı "Siyah Giyen Adamlar" olarak anılır.

"Siyah Giyen Adamlar"
04 C151.jpg 04 C153a.jpg 04 C204.jpg 21 C008.jpg 21 C272.jpg