tr:Anti AT Alanı

From EvaWiki
Jump to: navigation, search

Bir Anti AT Alanı (アンチA.T.フィールド) mevcut AT Alanlarını nötralize eden S² Motorlarının üretebildiği bir enerji türüne verilen terimdir. Sonuç, bireysel AT Alanları - ruhun ışığı, kalbin engeli, "ego" - çöker ve ruh bedenden kurtulur, özgürleşir. Lilim'de (yani insanlarda) bu, bireyin vücudunun orijinal LCL formuna geri dönmesiyle sonuçlanır. Bunun nedeni, bir vücudun AT Alanı olmadan şeklini koruyamamasıdır.

İkinci Patlama

Adam'ın İkinci Patlama esnasında ürettiği Anti AT Alanı, mikroorganizmalar dahil tüm yerel yaşamı yok edecek kadar güçlüydü. Adam patlamasaydı, onun tarafından üretilen Anti AT Alanının Dünya'daki tüm yaşamı yok edebilmesi mümkündü. Bunun yerine tüm Güney Kutbu, yaşanmaz bir "ölü deniz" olarak "biçimlendirildi".

Üçüncü Patlama

The End of Evangelion'da, Üçüncü Patlama’nın başlangıcında, Kitlesel Üretim Evangelionları, birleştirilmiş S² Motorlarını Evangelion Ünite-01 ile birlikte kullanarak çevredeki Tokyo-3 bölgesinin çoğunu yok eden büyük bir Anti AT Alanı oluşturarak Lilith'in Yumurtasını ortaya çıkarır.

Daha sonra Lilith tarafından üretilen Anti AT Alanı, Dünya üzerindeki tüm mevcut AT Alanlarını etkisiz hale getirir. Bu, bireysel ruhların Birleşme Yumurtası'nda toplanmasını sağlar.