tr:Katsuragi Seferi

From EvaWiki
Jump to: navigation, search

Misato Katsuragi'nin babası Dr. Katsuragi'nin önderlik ettiği keşif gezisi, orada keşfedilen Yaşam Tohumu Adam'ı araştırmak ve deney yapmak için Güney Kutbu'na gitti. Sefer tarafından gerçekleştirilen Temas Deneyi, İkinci Patlama'ya yol açtı. Seferi çevreleyen olaylar ve İkinci Patlama'nın gerçek doğası, büyük ölçüde ne halk ne de Nerv'ün alt kademe çalışanları gerçeği bilmeden örtbas edildi.

Seele, bilim adamı Dr. Katsuragi'nin Adam'ı incelemesi için yürütülen projeyi finanse etti. Dr. Katsuragi teorilerini S² Motoru üzerinde geliştirmiş ve bunu Adam'ın gücüne bir açıklama sağlamak için kullanmıştı. Dr. Katsuragi'nin kızı Misato, keşif gezisine eşlik etti.

Adam, muhtemelen bölgedeki Katsuragi Keşif Ekibinden biri olan (ve büyük olasılıkla Dr. Katsuragi'nin kendisinden) bir "insan bağışçısından" DNA içeren bir Temas Deneyine tabi tutuldu. Temas deneyi, Adam'ın uyanmasıyla sonuçlandı ve kazı sahasının çevresindeki temel tesislerde feci hasara neden oldu. Keşif gezisinin üyeleri çılgınca Adam tarafından üretilen enerjiyi yeniden yönlendirmeye çalıştı. Olayların tam sırası ne olursa olsun, İkinci Patlama, Adam'ın bedeninin bu süreçte yok edilmesiyle meydana geldi; Temas Deneyinin Havari Tabris'in yaratılmasıyla sonuçlandığı ima edilmektedir.

Olaylar sırasında Dr. Katsuragi, Misato'yu taşıyarak üs tesislerinin dışına çıkmayı başardı. Hem baba hem de kızı ağır yaralandı, özellikle Dr. Katsuragi ağır yaralandı. Dr. Katsuragi yine de Misato'yu patlamadan kurtardı ve onu denize çıkaran bir kaçış kapsülüne sokmayı başardı. Misato'nun haç kolyesi, babası tarafından kapsülünü mühürlemeden ve kendi ölümü pahasına yaşamasına izin vermeden hemen önce kendisine verilen bir hatıradır.

21. bölümde, genç Gendo Rokubungi'nin keşif gezisinin bir parçası olduğunu, ancak keşif gezisinin gerçek amacının ve yaklaşmakta olan İkinci Patlama'nın farkında olarak Antarktika'yı bir gün önce terk ettiğini ortaya koyuyor.


Bu makale hoş olmayan "Eksik" adını taşıyor. Bu kötü bir şey. Her yerde NGE hayranlarına harika bir hizmet sunun!