tr:Beyaz Ay

From EvaWiki
Jump to: navigation, search

Beyaz Ay, İlk Atasal Irk tarafından Adam'ı Dünya'ya göndermek için yaratılan bir nakliye gemisi olan Adam'ın "yumurtası"dır. 4 milyar yıldan uzun bir süre önce Dünya'ya indi ve bir gün Antarktika olacak bölgenin derinliklerinde dinlenmeye başladı. Yüzeyin altına gömülen Beyaz Ay, daha sonra "GF-01" olarak adlandırılan "Geofront" olarak adlandırılan devasa boyutta küresel bir yer altı boşluğu oluşturdu.

2000 yılında, gizli Seele örgütü, Katsuragi Seferi'ni Adam ile bir "Temas Deneyi" yapmak için Antarktika'daki Beyaz Ay'a gönderdi. Bu, Beyaz Ay'ı yok eden büyük İkinci Patlama felaketini tetikledi.

Beyaz Ay'ın yüzey altı taramaları, fiziksel olarak Tokyo-3'ün altındaki Lilith'in Karanlık Ay'ı ile aynı olduğunu ve yüzey yapısının "açıkça yapay" olduğunu belirtiyor.

Tokyo-3'ün altındaki Geofront'u içeren Karanlık Ay, üretim skeçlerinde 13.75 km çapında listeleniyor. Beyaz ve Kara Ay'ın fiziksel olarak tamamen (ve yaklaşık olarak) aynı olduğu varsayılırsa, bu Beyaz Ay'ın da boyutu olacaktır.

Notlar

  • Beyaz Ay, Ay'ın Dünya'ya en yakın olduğu ve dolayısıyla gökyüzümüzdeki en parlak olduğu zaman olan ay yerberisini tanımlamak için astrolojiden gelen bir terimdir.