tr:Yeni Nerv Karargahı

From EvaWiki
Jump to: navigation, search

Evangelion 3.0'da 14 yıl sonra Nerv karargahı kapsamlı değişiklikler geçirdi. Yeni Nerv Karargahı şimdi, Üçüncü Patlama sonrası çorak arazinin ortasında, eski Geofront'un binlerce metre yukarısında oturuyor. Eski Karargahın kalıntıları, Yeni Karargahı içeren devasa bir ters çevrilmiş beton piramidin dibinde gömülüdür. Nerv'in logosu da gliflerle değiştirildi.

Yeni Nerv Karargahı
Yeni Nerv Karargahını içeren devasa ters çevrilmiş Piramit
Piramidin yukarıdan görünümü.
Eski Karargah, daha büyük piramidin çukurunun dibinde.
Eski Nerv Logolu hasarlı bir duvar
Yeni Nerv Logolu metal ızgara
Katılaşmış Bakalit ile bloke edilmiş eski tren merkezi.

Yeni Karargah, eski Nerv tesislerinin çoğunu içerir, ancak çoğu harabe halindedir. Kompleksin tamamı tamamen otomatik görünüyor, sadece Gendo, Fuyutsuki, Rei, Kaworu ve Shinji şimdi içinde gösterilen tek yaşayan insanlardır. Tesislerin hem içi hem de dışı, görünüşe göre bir tür savaştan kalma kraterlerle dolu. Tesisin bazı bölümleri de donmuş Bakalit ile doldurulur. Hasar, ayrı bir süreklilikte görülenlere benzer olayları ima ediyor -özellikle The End of Evangelion'daki JSSDF saldırısı sırasında- ancak kesin nedenler şu anda bilinmiyor.

Eski Geofront'un yukarısındaki konum


Eva3-33 C0812B comp.jpg


Mekanlar

Eva2-22 C0750.jpg

"Bir şeylerle ilgilenmek... Bir şeylerle ilgilenmek gerçekten harika. Bu süreçte çok şey görebilir ve öğrenebilirsin."
Lütfen bu makaleyi veya bölümü genişleterek geliştirmeye yardımcı olun.
Lütfen bu konuyu tartışın, veya sayfayı düzenlemeye başlayın..


Eski Eva Kafesleri

Yıkılmış ve parçalanmış Eva Kafesleri

Eski Eva kafesleri artık tamamen gökyüzüne maruz kaldı ve kırmızı tozla kaplandı. Kaworu piyanosunu yakınlarda birkaç bitkinin yetiştiği temizlenmiş bir alana kurmuştur.

Eski Komuta Merkezi

Lilith'in kafası eski komuta merkezinde.

Eski Komuta merkezi tamamen harabe halindedir. Lilith'in kopmuş kafası, şimdi Rei'ye benzer şeklinde, çok sayıda donmuş, etrafında bulunan Sonsuzluğun Başarısızlıkları ile çevrilidir.

Shinji'nin Odası

Shinji'nin Odası

Shinji, sadece bir yatak içeren boş bir odada kalmaktadır. Otomatik bir dispenser sistemi aracılığıyla taze yiyecek ve temiz giysiler alır.

Rei'nin LCL Tesisi

Rei'nin LCL Tesisi

Büyük ölçüde değişmemiş görünen bir tesis, Rei'nin LCL tankını içeren LCL tesisidir.

Eva-13'ün Kozası

Eva-13'ün "doğum" kozası, daha da büyük bir odanın içinde.

Eva-13, devasa bir odanın içinde yer alan AAA Wunder'ın ana motoruna benzer bir bölmenin içinde inşa edilmiş veya muhtemelen büyütülmüştür.

Gendo'nun Eski Ofisi

Gendo'nun eski ofisi, mucizevi bir şekilde kısmen bozulmamış.

Gendo'nun eski ofisinin bir kısmı, Zeruel'in saldırısından mucizevi bir şekilde kurtuldu ve şimdi güneş ışığına maruz kaldı. Gendo ve Fuyutsuki hâlâ içeride toplantılar yapıyor.

Lilith'in Odası

Lilith'in Odası, tamamen tanınmaz halde.

Merkezi Dogma'nın en alt seviyesinde, Lilith'in odası yer alır ve bu oda, Lilith'in yanı sıra Üçüncü pATLAMA olaylarıyla büyük ölçüde değişmiştir: Oda 14 yıl önce mühürlendi ve şimdi Lilith'in yarı çürümüş ve kafası kesilmiş cesedinin yanı sıra, Evangelion Mark.06'nın boyun kütüğünde kaynaşmış olan 12. Havari'nin kalıntılarını barındırıyor; adı geçen Eva'nın içinde mühürlenmiş ve hem Lilith'i hem de Eva'yı delen iki Longinus'un Mızrağı mevcuttur. Zemin de binlerce dev kafatasıyla dolu ve Sonsuzluk Başarısızlıkları'nın tırmanmaya çalıştıkları, odanın duvarları boyunca donmuş görünüyor.

Seele Monolit Odası

Seele Monolitleri arasında süzülen gendo.
Seele Odasında süzülen Gendo.

Büyük ölçüde sessiz Seele monolitleri, Yeni Karargah'ta bir yerde bir odanın içinde havada yüksekte süzülür. Odada ayrıca Fuyutsuki'nin daha sonra monolitleri devre dışı bırakmak için kullandığı makinelerin yanı sıra Gendo'nun daha sonra monolitlerle konuşmak için yukarı çıkmak için kullandığı bir anti-yerçekimi cihazı bulunur.

Ayrıca Bakınız