tr:Işığın Kanatları

From EvaWiki
Jump to navigation Jump to search
Adam'ın beyaz Işık Kanatları
Eva-01'in sarı Işık Kanatları

Işığın Kanatları (光の翼, hikari no tsubasa) televizyon animesinde ve Death ve End of Evangelion filmlerinde yer alır. Hem İkinci Patlama hem de Üçüncü Patlama sırasında ortaya çıkarlar. İkinci Patlama sırasında, Adam beyaz Işık Kanatları üretir ve Üçüncü Patlama sırasında Evangelion Ünite-01 beyaz kanatlar üretir. Bunlar şeffaf olsa da, Rei/Lilith'in Üçüncü Patlama sırasında ürettiği kanatlar beyaz ve opaktır, neredeyse onun fiziksel bedeninin bir uzantısıymış gibi.


Sembolizm

En belirgin sembolizm, genellikle kanatlarla tasvir edilen Hıristiyan meleklerininkidir.

Analiz

Işığın Kanatlarının gerçek amacı bilinmemekle birlikte, her ikisi de ruhların dahil olduğu bir olay sırasında meydana gelir. Muhtemelen İkinci Patlama sırasında, Adam Işık Kanatlarını yaydığında Katsuragi Seferi ekibinin ruhları etrafta yüzerken görülebilir. Üçüncü Patlama sırasında, Dünyadaki herkesin ruhları toplanır.


Rebuild of Evangelion'da

Misato, babası ve dört Adam'ın kanatları.

Işık kanatları, İkinci Patlama'nın dört Adamı tarafından gerçekleştirilir ve daha sonra Eva-01 tarafından Yakın Üçüncü Patlama'da parlak bir varlığa dönüşmesi sırasında geliştirilir. Misato ikincisini gözlemlediğinde, benzerlik hakkında yorum yapar.


Bu makale hoş olmayan "Eksik" adını taşıyor. Bu kötü bir şey. Her yerde NGE hayranlarına harika bir hizmet sunun!