tr:N² Silahı

From EvaWiki
(Redirected from tr:N2 Silahı)
Jump to: navigation, search

Bir N² silahı (N² 兵器, N² heiki) temiz bir "Nükleer olmayan silahtır" (Non-Nuclear weapon) , insanlık tarafından şimdiye kadar yaratılmış en güçlü "klasik" (Evangelion dışı) silahtır. N² silahları nükleer bombalar kadar güçlüdür ve elektromanyetik bir darbe oluşturur, ancak hiçbir radyoaktif serpinti üretmez, bu da öncekilerden daha kolay kullanılmalarına izin verir. N² silahlarının birkaç patlamasının bile diğerleri üzerinde hiçbir etkisi olmamasına rağmen, bazı zayıf havarilere orta derecede zarar verebilirler.

N² silahları beş temel biçimde görülür.

 • N² bombası (N²爆弾, bakudan)
  • 19. Bölüm: Eva-00 tarafından Zeruel'e karşı kullanıldı. Eva-00'ın bombayla temas eden sağ kolunu yok olur ancak Zeruel gözle görülür şekilde hasar görmez.
  • 25'. Bölüm: Tokyo-3'ün Geofront'unu açmak için Ashinoko uzantısına atıldı.
 • N² sualtı bombası (N²爆雷, N² bakurai)
  • 9. Bölüm: Israfel Alpha ve Beta'ya karşı, onları geçici olarak etkisiz hale getirmek için kullanılır.
 • N² füzesi
  • Evangelion 2.0: Eva-00 tarafından Onuncu Havari'ye karşı kullanıldı. Patlama Eva-00'ın kollarını yok eder ve Eva-00'u kömürleştirir, ancak Havari gözle görülür şekilde hasar görmez.
1. bölüm sırasında N² mayın patlaması.
Ünite-00, bir N² bombası taşıyor.
Evangelion 2.0'da N² füzesi taşıyan Ünite-00.
Evangelion 2.0'da N² hava silahı.


Özel Sürüm Evangelion: Death and Rebirth sinema programında N² Silahı: "BM ordusunun, JSSDF'nin veya diğer güçlerin sahip olduğu en büyük yıkıcı güce sahip silah." olarak başlayan bir sözlük girişi vardır. "Bu silahın varyasyonları şunları içerir: N² mayını, N² derin bombası, N² hava bombası, N² bombası, ve benzeri. Bu silahların 3. Havari Sachiel ve 7. Havari Israfel üzerinde bir miktar etkisi olmasına rağmen, onları bir süreliğine durdurmaya hizmet etti; 14. Havari Zeruel'de kullanılan N² bombası, hemen yanında patlatılmasına rağmen kesinlikle hiçbir etkisi olmadı."

The End of Evangelion sinema programınıbombaları, N² bombaları, ve benzeri. 25' bölümde, Shigeru Aoba BC silahlarının olası kullanımı hakkında endişelendiğinde, Makoto Hyuga, N² silahlarından eşit derecede korkulması gerektiğini söyledi. Hyuuga'nın yanıtı, BC silahlarının aksine, N²'nin daha klasik olduğunu ve biyolojik veya kimyasal bir tehdit oluşturmadığını gösterebilir."

Notlar

 • "N²" her zaman bir üst simge olan "2" ile yazılmasına rağmen, "N-kare" olarak değil, sadece "N-iki" olarak telaffuz edilir.