tr:Kapsül Derinliği

From EvaWiki
Jump to navigation Jump to search
Shinji Ikari "Büyük Derinliğin Ötesine" doğru ilerliyor.

NGE

Kapsül derinliği kavramı Neon Genesis Evangelion'da mevcuttur, ancak tam olarak ifade ettiği şey belirsizdir. NGE'deki iç mekanizmanın hareket edebileceğine dair bir gösterge olmadığından, "kapsül derinliği" basitçe tüm giriş kapsüllerinin çekirdeğe yakınlığını ifade edebilir.

Rebuild

Rebuild sürekliliğinde, kapsül derinliği giriş kapsülünün iç mekanizmasının Evangelion'un çekirdeğine yakınlığını belirtir. Pilotun oturduğu giriş kapsülünün dahili mekanizması, bir ray üzerinde giriş kapsülünü yukarı ve aşağı hareket ettirebilir ve çekirdeğe daha yakın veya daha uzağa gidebilir. Hareket, aşırı senkronizasyon veya Evangelion ünitesine arka kapı girişi gibi çeşitli koşullara bağlıdır. Berserker moduna giren bir Evangelion da dahili mekanizmanın düşmesine neden olabilir. Kabul edilebilir emniyet derinliğinin ihlali, iddiaya göre pilotun insanlığını tehdit etmektedir.

Evangelion 2.0'da aşırı kapsül derinliğini içeren üç olay meydana gelir. Asuka Shikinami Langley'nin aktivasyon testi, onu 9. Havari ile yakın temasa sokar ve bu da bir tür kontaminasyona neden olur, ancak insan formunu bozulmadan bırakır. Mari Makinami, Eva-02'nin Canavar Moduna kodlu bir arka kapıdan girerken kendisini negatif bir kapsül derinliğine maruz bırakır, ancak yalnızca sempatik yaralanmalarla ortaya çıkar. Ancak, Eva-01'in iç gücünü açığa çıkararak ve "Büyük Derinliğin Ötesine" doğru ilerlediğinde, Shinji Ikari fiziksel yasaların ötesinde parlak bir varlığa dönüşür. Daha sonra Eva'nın içine çekildiği söylenir.


Bu makale hoş olmayan "Eksik" adını taşıyor. Bu kötü bir şey. Her yerde NGE hayranlarına harika bir hizmet sunun!