tr:Evangelion 3.0 (-120 min.)

From EvaWiki
Jump to: navigation, search
Shinjishikishock.jpg

SPOILER TEHLİKESİ!

Bu makale veya bölüm, yakın zamanda piyasaya sürülen ve/veya sınırlı dağıtıma sahip Evangelion medyasından spoiler bilgisi içermektedir. Söz konusu medya deneyiminizi mahvetmek istemiyorsanız, daha fazla okumayın.


EVA 3.0-120 Cover.jpg
Başlık EVANGELION 3.0 (-120 min.)
Yazar Kazuya Tsurumaki
Orijinal Yayınlanma Tarihi 12 Haziran 2021
Yayınevi khara
Sayfa Sayısı 37

EVANGELION 3.0 (-120 min.), Evangelion 3.0: You Can (Not) Redo'nun olaylarının 2 saat öncesini bir mangadır.[1] Kazuya Tsurumaki tarafından yazıldı ve Hidenori Matsubara ve Mahiro Maeda tarafından resimlendi.[2] Evangelion: 3.0 + 1.0 Thrice Upon a Time filminin ekibi tarafından 17 sayfalık manga ve çeşitli illüstrasyonları içeren 36 sayfalık bir kitapçık olan EVA-EXTRA-EXTRA'da yayınlandı. 3.0+1.01'in yeniden yayınlanmasıyla izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Hikayesi

Pasifik Okyanusu'nda Asuka, Ünite-01'i kurtarma girişimi olan ABD Operasyonunun başlatılmasını bekliyor. Evangelion 2.0'daki okul üniformasını giyen Mari yüzünden şaşırmadan önce, birisiyle tekrar buluşma isteği hakkında bir şiir okumaktadır.[3] Mari, Shinji'nin iyileştiğinde onları kolayca tanımasını istediğini açıklar. Operasyon üzerinde düşünürler, ancak Asuka, Shinji'nin kendisinin ölü ve kurtarılamaz olduğunda ısrar eder, çünkü Wille, LCL'de eridiğine inanmaktadır.

Mari, Asuka'yla tanıştığında ne yapacağı konusunda ısrar eder ve onunla dalga geçer, ancak Asuka onun "lanetli" yaşlanmayan vücudundan korkmuş görünüyor. Misato'nun planı, Mari'nin Asuka'nın desteğiyle operasyona liderlik etmesidir, çünkü Ünite-08, Asuka'nın Ünite-02'sinden daha az hasarlıdır; ancak Mari, Shinji'nin hatırı için Asuka'nın liderliği üstlenmesini önerir. Shinji'nin eski bir hatıra fotoğrafına bakan Asuka, fikrini değiştirir ve önceki filmden kalma eski tulumunu giyer ve koli bandıyla bir onarım yaması yapar. Şarkı söylerken Mari ve Asuka uzaya fırlatılmaya hazırlanır.

Karakterler

Ayrıca Bakınız

Dış Bağlantılar

Referanslar

  1. https://www.evangelion.co.jp/news/210607-2/
  2. Bir "prequel" olarak, manganın olaylarının kanon olması amaçlanmıştır. Ek çizimler sadece tanıtım materyali değildir.
  3. Man'yōshū'dan bir şiir olarak tanımlandı, bu forum gönderisine bakın.