tr:Nerv 3. Şube

From EvaWiki
Jump to: navigation, search

Nerv'ün 3. Şubesi veya Nerv-03 ("Nerv-Almanya" olarak da bilinir) Almanya'da (muhtemelen Berlin veya Hamburg'da) bulunur. Evangelion Ünite-02'nin inşa edildiği yer burasıdır. Asuka Langley Soryu, görünüşe göre bir süre Nerv-03'te Eva-02 ile eğitim gördü. Misato Katsuragi, 2010'da Gehirn'e katıldığında da Nerv-03'te çalıştı (Gehirn, o yıl içinde Nerv olarak yeniden organize edilmeden kısa bir süre önce) ve bir süredir Asuka'nın üstü gibi görünüyor. Daha sonra, Ryoji Kaji, Asuka'nın Nerv-03'teki üstü olacaktı. Asuka, Kaji ve Eva-02, Nerv-03'ten Nerv'in Japonya'daki ana karargahına, tüm Pasifik filosunun eşlik ettiği büyük bir Birleşmiş Milletler deniz konvoyu aracılığıyla nakledildi.

Üçüncü şube üssü, büyük ölçüde Asuka'nın oradaki geçmişi nedeniyle, seride diğer şubelerden daha belirgin bir varlığa sahiptir. Havari Shamshel, cesedi nispeten bozulmamış halde öldürüldüğünde, çekirdeğinin kalıntıları, Evangelionlar'da kullanılmak üzere yapay bir S² Motorunun tersine mühendislik araştırmaları için Nerv-03'e gönderildi. Nerv-02 ortadan kaybolduktan sonra bile, S² Motoru üzerindeki deneysel veriler hayatta kaldı ve proje de devam eden araştırmalar için Nerv-03'e aktarıldı.

Nerv-03 muhtemelen Berlin'de veya Hamburg'da bulunuyor, çünkü "Magi 03" Berlin'de ve "Magi 05" Hamburg'da. Nerv-03 bu şehirlerden birinde bulunuyorsa, muhtemelen diğerinde bir tür Nerv üssü bulunur. "Nerv-03" genellikle "Nerv-Almanya" olarak adlandırılır, bu nedenle Almanya'da ikinci bir tam "şube üssü" olup olmadığı net değildir. Shinji Ikari Raising Project video oyunu, Nerv-03'ün Berlin'de olduğunu ima ediyor gibi görünüyor çünkü orası Asuka'nın geldiğini söylüyor (her ne kadar Asuka ve Eva-02, 7. bölümün "Gelecek Sefere Önizlemesine" göre Wilhelmshaven aracılığıyla Japonya'ya gidiyor ola da).


Bu makale hoş olmayan "Eksik" adını taşıyor. Bu kötü bir şey. Her yerde NGE hayranlarına harika bir hizmet sunun!