tr:Ikuto Yamashita

From EvaWiki
Jump to navigation Jump to search
Yamashita'nın Evangelionların üretim çizimlerinden oluşan kolajı

Ikuto Yamashita (山下いくと) (1965 Gifu, Japonya'da doğdu) Evangelion'un baş meka tasarımcısıydı ve Eva-01'i ve Eva'daki diğer mekanik ve araç tasarımlarının çoğunu tasarladı. Nagoya Sanat Üniversitesi'nden mezun oldu, sayısız anime için meka tasarladı ve bilim kurgu manga serisi Dark Whisper'ı yarattı.[1]

2002'de Yamashita'dan Neon Genesis Evangelion 2 video oyunu için yeni tasarımlar yaratması istendi, özellikle "yumruk yumruğa dövüşte kullanılmak üzere ağır zırhlı bir Eva" yaratması istendi. Bu, F-Type Eva ekipmanı için tasarımlarla ve Evangelion'un 7. bölümündeki meka olan Jet Alone'un yeni tasarımıyla sonuçlandı.

Yamashita, Rebuild of Evangelion'un meka tasarımcısı olarak kabul ediliyor. Muhtemelen Eva-00 ve Eva-01'in yeni görünümünü Rebuild 1.0'da yarattı. Ayrıca NERV ve SEELE logolarının yeni tasarımlarını yaptı ve aynı zamanda ana yaratıcısı olduğu Evangelion Anima'ya tasarımlarla katkıda bulundu.

Yamashita'nın kullanılmayan bir TV animesi sonu ve film senaryosu 1998'de Sore o Nasumono'da yayınlandı.

Notlar

"Neon Genesis Evangelion" mangasının 1. cildinde bulunan tasarım konsepti, Yamashita'nın yarattığı "Sınırlandırılmış Güç"tür.

Dış Bağlantılar

Anime News Network profili
Wikipedia sayfası
Wikipedia Japonca sayfası

Referanslar

  1. Newtype ABD, Ocak 2004, 13-14.