tr:Misato'nun Dairesi

From EvaWiki
Jump to: navigation, search

Misato Katsuragi'nin dairesi, Tokyo-3 şehir merkezinden oldukça uzakta bir apartman bloğunda yer almaktadır. Apartmanın geri kalanı ya tamamen terk edilmiş ya da sadece boş, çünkü Misato'nunki mobilyalı tek daire ve onunki binada gördüğümüz tek ışıklı daire.

Misato'nun dairesinin kat planı.

Daire, Misato'nun diğerlerinin yanı sıra Çocuklar'ın etrafında gerçek, daha rahat benliği olmakta özgür olduğu yerdir. 1. bölüm boyunca, sadece Misato ve Pen2, yakın zamanda taşınmış olarak burada yaşadılar ve Misato'nun özensizliğinin bir sonucu olarak daire tam bir karmaşa içindeydi. 2. bölüm sırasında Shinji, 9. bölüm sırasında Asuka gelir.

Shinji, Misato ve Asuka arasındaki aksiyon dışı sahnelerin çoğu dairede geçiyor. Bu, gösterinin bazı daha hafif yönlerini içerir: Asuka ve Shinji, 9. bölümde görüldüğü gibi birbirleriyle "senkronize olmak" için eğitim almalarının yanı sıra, 2. bölümdeki (kötü) şöhretli kürdan sahnesi. Ç.N: Neyden bahsettiğini anlayamadım, kürdan mı?

Asuka'nın odasının, o taşınmadan önce Shinji'nin odası olduğu akılda tutulmalıdır. Asuka gelince, Shinji, koridorun karşısındaki malzeme dolabına taşındı. Jericho Duvarı sahnesi, oturma odası ile Misato'nun yatak odası arasında geçiyor. Pen2'in soğutulmuş "odasının" içinde bir televizyon ve lamba olmasına rağmen, bunlar haritada işaretlenmemiş. Misato'nun dolabı ve masası (her ikisi de uzak kuzey duvarında) haritada da işaretlenmemiş.