tr:Nebukadnezar'ın Anahtarı

From EvaWiki
Revision as of 10:36, 10 July 2021 by Mbselvitopu (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search
Nebukadnezar'ın Anahtarı

Nebukadnezar'ın Anahtarı (ネブカドネザルの鍵, Nebukadonezaru no Kagi), Üçüncü Havarinin kaçma girişimi sırasında Ryoji Kaji tarafından Bethany Üssü'nden kaçırılan bir eşyadır. Anahtar, boynu ayrıntılı bir şırınga görünümünde bir cihaza bağlı minyatür bir insan sinir sistemini andırıyor. Anahtarı içeren portatif kasada, havari mühürleyen hex sütunlardaki sembollerin basitleştirilmiş bir versiyonuna benzeyen gizemli karakterlerle başka yazılar bulunur.

Kaji, eşyayı Gendo Ikari'ye teslim eder ve bunun üzerine aşağıdaki konuşma gerçekleşir:

Kaji: Şimdi, söz verdiğim gibi... Saklanan Kayıp Numara, yedek olarak tutuluyor. Tüm ruhların Tanrı'da birleşmesi için yol gösterici.
Gendo: Evet, İnsanlığı Tamamlama'nın kapısını açacak olan şey... Nebukadnezar'ın Anahtarı.[1]

Nebukadnezar'ın Anahtarının gerçek doğası bilinmiyor. Çoğu hayran spekülasyonu, Anahtar'ın orijinal seride Adam'ın embriyosunun rolünün yerini aldığı gerçeği göz önüne alındığında, Rebuild'in indirgenmiş bir Adam'ın eşdeğeri olduğunu iddia ediyor. Bununla birlikte, Rebuild'deki Adam'a eşdeğer bir varlığın doğrulanmadığına dikkat edilmelidir.

Anahtar, Ikuto Yamashita tarafından tasarlandı.[2]

ReferanslarBu makale hoş olmayan "Eksik" adını taşıyor. Bu kötü bir şey. Her yerde NGE hayranlarına harika bir hizmet sunun!