tr:Ikki Todoroki

From EvaWiki
Jump to navigation Jump to search

Ikki Todoroki, Khara'nın yönetmen yardımcısıdır. Rebuild filmlerinde görev aldı ve aynı zamanda Anno'nun kendi kişisel asistanı ve sekreteri gibi görünüyor.[1][2]

[3][4] Evangelion 2.0'ın posteri gibi çeşitli yerlerde kredileri var. Anno onunla ilk olarak 2004 yılında, bir arkadaşı Suzuki Matsuo'nun yönettiği Otakus in Love'ın prodüksiyonu sırasında tanıştı ve sonunda Matsuo'nun tavsiyesi üzerine onu himayesine aldı. Anno, Todoroki'nin ilk dizinin yayınlanmasından bu yana hayranı olduğu ve genel olarak Anno'nun büyük bir hayranı olduğu için, ona Eva hayranıyla bir bağlantıya değer veriyor gibi görünüyor.[5][6]

Referanslar

 1. Todoroki'den ilk bahsedilen yer, 2006'dadır: "Todoroki Ikki adı kayıt ve teknik irtibat kişisi olarak listeleniyor. Anno Hideaki'nin Taste of Tea ve Naisu No Mori ile Todoroki Ikki filmlerinde yer aldığını belirtmekte fayda var."
 2. IMDB profili
 3. (Tsurumaki) Ayrıca, "Asuka pilotu Ünite-03'e sahip olmak kadar sert bir değişiklik gerekli değil mi?" dedi. Sanırım, bu büyük, temel bir değişiklik olduğu için, birkaç personelin görüşlerini araştırdığımda görüşler bölündüğünü gördüm. (Ikki) Todoroki, özellikle, son derece karşı çıktı.
  Anno: Bu karardan önce asistanım Todoroki'ye bu konuda ne düşündüğünü sordum. Todoroki'nin hem hayran hem de yaratıcı olarak bakış açısı son derece doğruydu, bu yüzden tavsiyesi için çok minnettarım.
  [...] “O, Rebuild filmlerinde Anno'nun asistanı olarak ve aynı zamanda tanıtım veya reklamcılıkla ilgilenen bir CM yönetmenidir. Şimdiye kadarki röportajlarda, Atami'de not aldığından [bkz. Enokido Memo 1] ve 1.0 posterlerinden birini Anno'nun talimatlarına göre değiştirdiğinden bahsedildi.”.
  [...] İlk not, Atami inzivasının üçüncü gününde Ikki Todoroki tarafından alınan bir "grup notu"dur ve senaryoda kalması beklenen tüm sahnelerin bir listesini içerir. Bu ve son film arasında bazı ilginç farklılıklar var. Son sahne, orijinal Rei "intihar sahnesi" ile "Shinji Rei'yi kurtarıyor" senaryosunun bir sentezi gibi görünüyor.
  [...] Enokido: Yönetmenler Anno-san, Tsurumaki-san ve Masayuki-san'ın yanı sıra sekreterlik görevlerini yürüten (Ikki) Todoroki-san vardı. - Evangelion 2.0 CRC
 4. (Ogata): Ben de sordum, "Bunu neden bana en başta sordun!?" O zaman etkili miydi ya da ne anlama geldiğini bilmiyorum ama “Bu toplantının üyeleri arasında sadece Todoroki (Ikki) ve sen Shinji'nin duygularını anlıyorsun” dedi. (gülüyor). Bu yüzden personelle Shinji'nin nasıl davranacağı konusunda küçük bir tartışma yaptım.
  (Ogata): Bir gün Khara, Inc.'den "Senaryoyu tartışmak istiyoruz" diye bir telefon aldım ve oraya gittim ve bir toplantı yaptım. Anno, "3.0'ın sonunda Shinji'nin konuşamama durumuyla nasıl başa çıkılacağı konusundaki fikrinizi bilmek istiyorum" dedi. Ona "Anno ne karar verirse onu yapacağım" dedim ama o, "Artık Gendou'ya Shinji'den daha yakın hissediyorum. Shinji'nin duygularını anlayabilecek tek kişi Ogata ve [Anno'nun asistanı] Ikki Todoroki" dedi (gülüyor).
  Maeda: Genel müdür yardımcısı Ikki Todoroki her proje için anahtar renge karar veriyor ve bu sefer beyaz kullanmak istediğini söyledi. - Evangelion 3.0+1.0 Çeşitli Çevirileri
 5. Tsurumaki Ghibli broşüründe de yer almıştır.
 6. Shin Godzilla sinema broşüründe de yer almıştır.