tr:Hakone

From EvaWiki
Jump to: navigation, search

Hakone (箱根町 , Hakone-machi?), Japonya'da, Hakone Geçidi'nin doğu eteğinde bulunan Ashigarashimo Bölgesi'ndeki Kanagawa Eyaletinde bir kasabadır.

Hakone önemli turistik faaliyetlere ev sahipliği yapmaktadır ve hem Japon hem de uluslararası birçok ziyaretçi dinlenmek, sağlık merkezlerinde tedavi görmek, parkları ziyaret etmek veya çevredeki dağlarda yürüyüş yapmak için Hakone'ye gelmektedir. Ashinoko Gölü çevresinde bulunan volkanik olarak aktif Fuji-Hakone-Izu Ulusal Parkı, onsen kaplıcaları ve Fuji Dağı manzaraları ile tanınan popüler bir turistik mekandır.

Diğer turistik yerler arasında volkanik olarak aktif Owakudani ("Büyük Kaynar Vadi") ve gölün kıyısında yer alan Hakone Mabedi, Hakone Sulak Alanlar Botanik Bahçesi ve ünlü Pampa Otu yer alır. Ayrıca çeşitli golf sahalarına, otellere ve pansiyonlara ve küçük müzelere ev sahipliği yapmaktadır.

Seride

Seride, Tokyo-3 şehri eski Hakone'nin yerine inşa edilmiştir. Tokyo-3'ün inşasından önce Hakone, E Projesi'nin yürütüldüğü Birleşmiş Milletler Yapay Evrim Laboratuvarı'nın yeriydi.

Bağlantılar

Hakone @ Wikipedia
Hakone'nin Resmi İnternet Sitesi