tr:Paris Taaruz Görevi

From EvaWiki
(Redirected from tr:Paris Saldırı Görevi)
Jump to: navigation, search
Eoe mpe flying down.jpg

"Eva serisi mi? Tamamlandı mı?"
Bu makale ya henüz piyasaya sürülmemiş bir yapımla ya da henüz yayınlanmamış bir yapımla ilgili. Bilgiler geldikçe eklenecektir.
Lütfen bu bilgilerin doğruluğunu tartışma sayfasında tartışın..

FGC 01 C020.jpg

Bir resim bin kelimeye bedeldir derler...
Bu makale, içinde tartışılan bazı öğeleri göstermek ve çorak, sıkıcı bir metin arazisi olmasını önlemek için (daha fazla) görsele ihtiyaç duyuyor.
Lütfen bu konuyu tartışın, veya sayfayı düzenlemeye başlayın..


"Excusez-Moi, Eiffel!"

Paris Saldırı Görevi (パリかちこみ作戦, Pari Kachikomi Sakusen)[1], Wille tarafından Paris, Fransa'da Evangelion 3.0+1.0'ın başlangıcında gerçekleştirilen bir görevdir.

Dördüncü Patlama sona erdikten açıklanmayan bir süre sonra, AAA Wunder, eski Tokyo-3'ün eteklerindekine çok benzeyen, çekirdek malzemeye dönüştürülmüş şehrin ortasına varıyor. Eva-08'deki Mari (Doğaçlama Savaş Konfigürasyonu), bir DSRV'deki[2] bir çıkarma ekibiyle birlikte -Ritsuko, Maya ve Maya'nın üç erkek astından oluşan- gizemli bir siyah sütunun tepesine iner. Maya ve adamları, bir "Anti-L Sistemi"nin aktivasyonunu sürdürmek için dizüstü bilgisayar aracılığıyla siyah sütuna bağlanırken Ritsuko gözcülük yapar; Avrupalılardan oluşan önceki bir ekibin görünüşe göre öldüğü bir noktada süreci başlatırlar.[3]

Çok sayıda daha önce görülmemiş Eva tipi hava aracı 44A, iki dalga halinde görünür ve Mari, Wunder'ın karmaşık "kablolu uçuş" yeteneklerini kullanan Dümen Görevlisi Sumire Nagara'nın yardımıyla onları uzak tutar. Bu Evaların hepsi yenildikten sonra, bir kamuflaj kozasının arkasından iki yeni düşman Eva türü daha belirir: pozitron topu olan bir 4444C birimi ve ona güç sağlayan jeneratörle donatılmış küçük [[tr:Eva 44B ordusu. İlk atışı engellemek için ESV'lerle donatılmış kablolu askılı Iowa sınıfı zırhlılar kullanılır, ancak Mari topun ikinci kez patlamasını önlemek için sert önlemler almalıdır. Nagara'nın yardımıyla Eva-08, 4444C'yi yıkılan Eyfel Kulesi ile parçalar ve Eva-08'in bacaklarına mal olmasına rağmen kuleyi 4444C'nin silah namlusundan aşağı doğru bükerek hem kulenin hem de 44B'lerin yok olmasına neden olur.

Maya ve diğerleri, önceki iki filmde görülen mühürleme sütunlarının dev bir versiyonu olan sütunu başarıyla etkinleştirir. Şehrin bir kısmını en azından geçici olarak restore ederek, çekirdek dönüşümü geri iten bir etki yarıçapı yaratılır. Yeraltından, Eva yedek parçaları ve mühimmatının yanı sıra yükseltilmiş bir Jet Alone modeli gibi görünen bileşenlerle dolu geniş bir BM Nerv saklama dolapları koleksiyonu ortaya çıkıyor. Savaş ganimetlerini toplamak için askıya alınmış savaş gemileriyle iki ekip daha geliyor. Başarılı operasyon sonucunda Eva-02'nin tamamen onarılacağı ve Eva-08'in "Overlap" uyumluluğu için değiştirileceği söylendi.[4]

Ayrıca Bakınız

Referanslar ve Notlar

  1. Kesinti ile elde edilmiş ve referans kolaylığı için burada geçici olarak kullanılmıştır. Eva: 3.0+1.0 Avant 1'in başlangıcında, Aoba bir "Paris Saldırı filosuna" (パリかちこみ艦隊) atıfta bulunur. Maya'nın dizüstü bilgisayar ekranı, grubunu İngilizce olarak "Görev Saldırı Takımı" olarak adlandırıyor. Her ikisini bir araya getirirsek, operasyonun muhtemel adı "Paris Taaruz Görevi" veya Japonca'da パリかちこみ作戦.
  2. Gerçek hayatta, kısaltma "Derin Sualtı Kurtarma Aracı" olarak bilinir.
  3. Wille'in "öncülleri" tarafından Fransızca bırakılan notta, "Bunu size bırakıyorum" olarak tercüme edilmiştir. Buna cevaben Maya ellerini dua edercesine birleştirir ve "Şehri kurtarma dileğinizi destekleyeceğiz" der; bu notu bırakan kişinin Anti-L Sisteminin şifresini çözmeye yönelik tamamlanmamış girişimde öldüğünü kuvvetle ima edilir.
  4. Evangelion: 3.0+1.0, Avant 1, Operasyon 0706, Versiyon 1, İngilizce altyazısı Maryno_penguin, Reichu ve diğerleri tarafından hazırlanmıştır.