tr:After the End

From EvaWiki
Jump to: navigation, search

After the End (終曲 の 続 き, shūkyoku no tsudzuki), Evangelion'un Japonca seslendirme kadrosu tarafından gerçekleştirilen bir sesli dramadır. Yapım, tüm ana oyuncu kadrosunu içeriyor (Kaji hariç) ve hatta Hideaki Anno'nun bir minyatürüne sahiptir. Drama ayrıca, herhangi bir spin-off ile doğrudan Anno’nun ilgisi olduğu doğrulanan tek yapımdır ve Anno tarafından yazılıp yönetilmiştir.

After the End'de şovun kadrosu, bir tatilin ardından, senaryosu olmayan ve akşamın ilerleyen saatlerinde başlayacak olan yeni bir Evangelion yapımında başrol oynayacaklarını öğrenmeleri ile başlamıştır. Drama genel olarak hafif duygusal ve tanıdık karakterler iyi reytingler alacak bir şov oluşturmak için çabalarken daha komik bir ton alıyor. Drama ilk olarak 12 Aralık 1996'da yayınlanan "Neon Genesis Evangelion: Addition" CD'sinde mevcuttu (King Records).

Popülerliği

After the End, Batı'da daha az bilinen bir resmi Evangelion yapımıdır. Drama, Matthew Grimes adlı bir hayran tarafından çevrildi ve bu çeviri daha sonra Zettai Unmei Anime'den Ian Roberts tarafından bir resim alt yapısında kullanıldı. Picsub, bazı video oyunlarındaki altyazılara benzer şekilde konuşan karakterin bir resmiyle derlenen orijinal sesi kullanır. Roberts'ın picsub internet sayfasında ve YouTube'da yapımı bulabilirsiniz. Yıllar sonra oldukça popüler oldu. Aynı zamanda Japonya'da da son derece başarılıydı.