tr:Kazuya Tsurumaki

From EvaWiki
Jump to: navigation, search

Kazuya Tsurumaki (鶴巻 和哉) Evangelion TV dizisi için bir hikaye tahtası sanatçısı, karakter tasarımcısı yardımcısı ve yönetmen yardımcısı ve ayrıca Air yönetmeni olarak görev yaptı. Gainax'ta Nadia: The Secret of the Blue Water dizisi için animatör olarak başladı ve o zamandan beri diğer birçok Gainax şovunda, özellikle de FLCL (yönetmen olarak ilk resmi projesi) ve Diebuster'ın (Aim for the top, Gunbuster 2) direktörü olarak çalıştı. Ayrıca, Anno'nun kendisiyle ve koşullarıyla ilgili çalışmayı aniden durdurmasından sonra çalışmayı devraldı. Tsurumaki aynı zamanda Rebuild of Evangelion filmlerinin de yönetmenidir. Eva'daki yoğun yaratıcı katılımı nedeniyle, Tsurumaki bazen Evangelion üretiminin "2 Numarası" olarak kabul edilir.

2001'de Otakon'a katıldı ve kendisine Evangelion'la doğrudan Hıristiyanlığın ilgisi sorulduğunda şöyle cevap verdi:

"Japonya'da çok sayıda dev robot şovu var ve hikayemizin bizi ayırt etmeye yardımcı olacak dini bir teması olmasını istedik. Hristiyanlık Japonya'da nadir görülen bir din olduğu için gizemli olacağını düşündük. Eva'da çalışan personelin hiçbiri Hristiyan değil. Gösterinin gerçek bir Hıristiyan anlamı yok, sadece Hıristiyanlığın görsel sembollerinin harika göründüğünü düşündük. Şovun ABD ve Avrupa'da dağıtılacağını bilseydik, bu seçimi yeniden düşünebilirdik."

Red Cross Book'ta, Tsurumaki ile "Bir İletişim Hikayesi" adlı yayınlanmış bir röportaj vardı.

Rebuild of Evangelion filmlerinin yardımcı yönetmenidir. Genel olarak Eva 2.0 CRC, onlar üzerinde orijinal seriden çok daha fazla genel etkiye sahip olduğunu gösteriyor.

Notlar

2.0 CRC'de, Yoji Enokido'nun Mari'nin rolünün büyük ölçüde genişletilmesi ve neredeyse tamamen Asuka'nın yerini alması yönündeki tekliflerine yanıt olarak, Tsurumaki şunları söyleyerek durumu protesto etti: "Ben bir Asuka hayranıyım ve bu sahne kesilirse mutlu olmayacağım". Daha sonra, "Asuka hayranlarının buna tepkisi muhtemelen korkunç olurdu" yorumunu yaptı.