tr:Evangelion: Death

From EvaWiki
Revision as of 07:10, 13 July 2021 by Mbselvitopu (talk | contribs) (Created page with "''Bu makalenin Evangelion: Death and Rebirth'ün ilk bölümü hakkında olduğunu unutmayın, tr:Evangelion: Death (soundtrack)|film m...")
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search

Bu makalenin Evangelion: Death and Rebirth'ün ilk bölümü hakkında olduğunu unutmayın, film müziği albümünü arıyor olabilirsiniz.

Evangelion: Death, Masayuki tarafından yönetilen, Neon Genesis Evangelion TV animesinin ilk 24 bölümünün yaylı çalgılar dörtlüsü formatında, her biri dört karakterden birine odaklanan 70 dakikalık uzun bir özetidir. Bu dört karakter Shinji, Asuka, Rei ve Kaworu'dur. 15 Mart 1997'de Rebirth ile sinemalarda gösterime girdiğinde, daha önce 21'-24' bölümleri için ekstra görüntü olarak yayınlanan ve daha önce hiç görülmemiş ekstra görüntüler içeriyordu. Masayuki tarafından kişisel olarak düzenlenmiş ikinci bir versiyon vardı, Rebirth olmadan, 21'-24' bölümlerinin yayınlanmasından sonra, fazladan görüntülerin çoğunun kaldırıldığı söylendi ve buna Death(true) adı verildi, 2 Ocak 1998'de WoWoW'da (Japon Uydu TV) yayınlandı. Daha sonra, 7 Mart 1998'de sinemalarda yeniden gösterime giren Revival of Evangelion'daki filmlerin son sürümünün bir parçası olan Death(true)2 adlı ikinci bir düzenleme yapıldı. Bu aynı zamanda ev videosu yayınlarında kullanılan versiyondur.