tr:Teori ve Analiz: Eva-01 ve Lilith

From EvaWiki
Jump to: navigation, search

"Lilith no Bunshin" Başkan Keel tarafından Eva-01'i tanımlamak için kullanılan terim oldukça belirsizdir. "Lilith no Bunshin" kesinlikle "Lilith'in klonu" anlamına gelmez, "ego değişikliği" veya "mirasçı" anlamına da gelebilir. Eva-02, Kaworu tarafından "Adam no Bunshin" olarak adlandırılır, ancak Eva-02, Eva-01'in Lilith'ten yaratıldığı gibi Adam'dan yaratılamaz (Adam'ın o zamana kadar patlamış olması nedeniyle).

Üçüncü Patlama sırasında bir Lilith yedeği olarak tasarlanmış olabilir. Neden belli değil.

Eva-01'i yetenekler açısından diğer Evangelionlardan ayıran çok az şey var gibi görünüyor, görünüşte de büyük bir farkı yok.

Adam, havariler ve tüm Evangelionlar gibi, ancak Lilith ve Lilin'in aksine, Eva-01, Eva'nın ruhunu içeren bir çekirdeğe sahiptir.

Eva-01, Adam temelli bir Eva'nın vücut formu ve çekirdeği ile Lilith'in genetik bir klonu olabilir. Eva-01 diğer özellikleri miras almış olabilir. Adam'dan türeyen genlere sahip olsa bile, yapıldığı madde Lilith'ten kaynaklanmaktadır. Eva-01'in Lilith'ten doğması onun Lilith'in metafizik "bilgi meyvesini" kazanmasına izin vermiş olabilir.


Bu makale hoş olmayan "Eksik" adını taşıyor. Bu kötü bir şey. Her yerde NGE hayranlarına harika bir hizmet sunun!