tr:Evangelion Mark.09

From EvaWiki
(Redirected from tr:Mark.09)
Jump to: navigation, search
Evangelion Mark.09
Mark.09
エヴァンゲリオンMark.09
Model Tipi Bilinmiyor
Pilot(lar) Rei Ayanami (geçici isim) [1]
Ruh(lar) Bilinmiyor
İlk Fırlatma Evangelion 3.0


Evangelion Mark.09, Evangelion 3.0: You Can (Not) Redo'da görünen ve Rei Ayanami'nin bir klonu tarafından yönetilen bir Eva birimidir. Nerv ve Seele ile bağlantılıdır.


Profil

Mark.09'un ilk konfigürasyonu, renk ve form olarak büyük ölçüde Eva-00'a benziyor. Bununla birlikte, kaskı büyük, hareketli, robotik bir göz kullanır ve ayrı bir çene parçası yoktur. (Ancak kaskın içine gizlenmiş bir alt çene vardır.) Gövde üzerinde ekstra bir gövde plakası seti vardır ve gövde plakalarından iki tanesi özel ekipman takmak için çentiklere sahiptir.

Eva, kafası Eva-08 tarafından tahrip edildikten sonra çalışmaya devam edebilir ve sonraki görevler için kafası kesilmiş halde bırakılır.

Dördüncü Patlama'ya yol açan olaylarda, bir Seele kukla programı, Ünite'nin kontrolünü Rei'den alır. Ardından Mark.09 yükselir, muhtemelen Uyanmış bir duruma girer: bir hale geliştirir, havaya yükselir, enerji projeksiyon saldırılarını kullanır (kafası olmasa bile gözlerinin olması gereken boş alanda üretilir) ve kendiliğinden yenilenir.

Önemli gücüne rağmen, Mark.09 hiçbir zaman bir AT Alanı yaratırken görülmedi.

Adamlar'ın Vücudu

Adamlar'ın Vücudu'nun yenilenmiş başı.

Mark.09, Wille tarafından Adamlar'ın "Vücudu" veya "Gemisi, Kabı" olarak da anılır. Başsız olmasına rağmen sonuçları işleme yeteneği, bu durumla ilgili görünmektedir. Bu ifadenin tam olarak ne anlama geldiği bilinmiyor.

Daha sonra Eva, kafasını AAA Wunder'ın köprüsüne benzeyen bir şekle sokar, zırhı siyah ve kırmızıya döner ve bacakları Wunder'ın kontrolünü ele geçirebilecek mavi dallara dönüşür. Yeniden büyümüş kafa daha sonra Eva-02'nin kafasını ezmek için bir dizi çene ve dişe sahip bir ağız geliştirir. Mark.09, göğsündeki çekirdeğin üzerinde, AT Alanı karşıtı mühimmatları saptırabilen Seele logosunun NGE versiyonunu taşıyan bir Sachiel yüzü şeklinde özel bir koruyucu plakaya sahiptir. Eva, nihayetinde, geleneksel yollarla yok edilemeyen, tam vücut çekirdeği olarak ortaya çıkıyor.

Operasyonel Geçmişi

Mark.09'un gözlemlenen ilk görevi, gelecekteki bir Nerv operasyonu için Shinji Ikari'yi almak üzere Wille'nin amiral gemisi AAA Wunder'a gizlice saldırmasıdır. Bu çatışma sırasında Eva-08'in açtığı ateş sonucu kafasını kaybeder, ancak başka türlü başarılı olur. Kafasını uçurmaktan sorumlu olan Mari, Eva'nın tüm vücudunun bir çekirdek olduğunu söylüyor. Görev, Eva'nın sırtına takılan ve oldukça uzun bir roket güçlendiriciye dönüşebilen şerit benzeri çıkıntılardan oluşan ekipman kullanılarak tamamlanır.

Eva daha sonra, tırpan benzeri bir silahla donanmış Evangelion 13'e destek sağlamak için başsız biçiminde yeniden ortaya çıkıyor. Eva-13 ile Merkez Dogma'ya iner ve Wille'nin Eva'ları ortaya çıktığında Eva-02'ye saldırmaya çalışır; ancak, Eva-08'in keskin nişancılığıyla kontrol altında tutulur. Eva-13, Mızrakları çıkardıktan ve 12. Havari yeniden etkinleştirdikten sonra, Mark.09, Mark.06'nın başını keserek Havari'yi serbest bırakır ve Rei, bunu emirler üzerine yaptığını söyler. Rei şişen ve dönüşen Havari'yi gözlemlerken, Mark.09'un kontrolü bir Seele kukla programı tarafından ele geçirilir.

Dördüncü Patlama başlarken, Mark.09 Eva-13'e destek sağlamaya devam ediyor: benzer şekilde bir hale geliştiriyor ve 13'ü gökyüzüne doğru takip ediyor. Wunder, Eva-13'e saldırmaya ve onu kontrol altına almaya çalıştığında, Mark.09 patlayıcı enerji saldırılarıyla misilleme yapar ve kısa süre sonra kafasını yeniden büyütür. Sancağın "kaburga" bölümüne yerleştiğinde rengi siyah ve kırmızıya döner. Bacaklarından ana motora uzanan mavi dallar yetiştirmeye başlar ve Wunder'ın kontrol sistemini hacklemeye ve onndan Eva-01'i geri almaya çalışır.

Eva-02 gemiye çıkar ve ve Mark.09'a ateş ederek alt torasik plakayı tahrip eder ve çekirdek koruyucuyu açığa çıkarır. İki Eva daha sonra bir kavgaya girerler, Eva-02 Canavar Moduna girer ve Mark.09 enerji saldırılarını kullanarak devam eden faydasız saldırılarıyla karşı koyar. Eva-02, 09'un kafasını koparır, bu da Seele programının yeniden başlatılmasına neden olur ve Rei'ye giriş kapsülünü çıkarma fırsatı verir. Eva-02 çekirdeğe ulaşmak için boş kapsül alanını vurur, ancak Mark.09'un (bu sefer Asuka'ya) tüm vücudunun bir çekirdek olduğunu göstermesiyle, kafa kesme dahil tüm hasar anında tersine çevrilir. Asuka, az zamanı kaldığı için, kapsülünü çıkarır ve Eva-02, 09'u sarar ve kendi kendini imha ederek onu yok eder. Mark.09'un son eylemi, Eva-02'nin kafasını çeneleriyle ezmektir. Patlamaya bir gökkuşağı eşlik ediyor.

Evangelion Mark.09'un Görüntülerinden Bir Seçki
Mark.09 sabırlı bir Eva'dır.
Çoğunlukla başsız olarak görülen 09. Dişlerine ve diline dikkat edin.
Roketleri ile kaçışı.
Tırpanıyla görülen başsız 09.
12. Havarinin önünde donakaldı.
Halesi tezahür ediyor.
Yenilenmiş kafası.
Bilgisayar korsanlığı yapmasına yarayan mavi dallar.
Dalların yakın çekimi.
Koruyucu çekirdek plakası.
Tamamı çekirdek olan vücudu.
Ağzı.


Referanslar

  1. Evangelion Sinema Sürümü: Q Film Kitapçığı. 2011/11/17'de yayınlandı.


Evangelionlar
Evangelionlar (Genel)
Başarısız Evangelion Prototipleri | Simülasyon Gövdeler
Eva-00 | Eva-01 | Eva-02 | Eva-03 | Eva-04 | Seri Üretim Evangelionlar (05~13 arası Evangelionlar)
Rebuild of Evangelion: Mark.04 | Eva-05 | Mark.06 | Eva-08 | Mark.09 | Eva-13
Eva 8+2 | Seri Üretim Evangelionlar | Sonsuzluğun Başarısızlıkları
Diğer: Ekstrakanonik Evalar