tr:Terminal Dogma

From EvaWiki
Jump to: navigation, search
Terminal Dogma'nın içinde (23. Bölüm)

Terminal Dogma, Nerv karargahının en derin[1], en gizli seviyesidir. Bir Asansörle erişilebilen Merkezi Dogma'nın derinliklerinde bulunur, ancak yalnızca en yüksek düzeyde açıklığa sahip olanlar (Gendo, Fuyutsuki ve Ritsuko Akagi) tarafından erişilebilir. Terminal Dogma'nın içinde "LCL Üretim Tesisi" var; aslında, dev bir haçta çarmıha gerilmiş ve Longinus'un Mızrağı'na mıhlanmış canlı Havari Lilith'in kanı tüm LCL gölünü oluşturuyor. Başarısız Prototip Evalar için Eva mezarlığı ve Rei Ayanami'nin kopyalarını üretmek için Klonlama Tesisleri olan Kukla Kapsül Tesisi de burada bulunuyor.[2]

Referanslar

  1. Terminal Dogma, Merkezi Dogma'nın 2008 metre altında yer almaktadır. Nerv Karargahı kompleksi Merkezi Dogma'nın hangi seviyesinde yer aldığı tam olarak belli değil, ancak Geofront'un zemin seviyesi Tokyo-3 yüzey şehrinin 0.9 km altında, bu nedenle Terminal Dogma, Dünya yüzeyinin yaklaşık 3 km altındadır.
  2. Eva Mezarlığı ve Kukla Kapsül Tesisi'nin, Merkezi Dogma'nın "merkezi" içinde derinlerde bulunduğundan bahsediliyor. Bunun Terminal Dogma'yı mı ima ettiği yoksa sadece Merkezi Dogmanın daha düşük bir seviyesinde mi olduğu açık değildir.


Bu makale hoş olmayan "Eksik" adını taşıyor. Bu kötü bir şey. Her yerde NGE hayranlarına harika bir hizmet sunun!